skip to Main Content

Chtěli byste studovat terorismus a Brno Vám v tomto ohledu neposkytuje dostatečné vyžití, ale do Sýrie Vás maminka nepustí? Proč nestrávit semestr v Severním Irsku? Poslední bomba v autě vybuchla v Belfastu v březnu a golfský proud zároveň udržuje velmi příjemné klima po celý rok.

Příležitostí k cestování je tu nespočet, a kdyby Vás přestaly bavit kýčovité zelené louky, kde se pasou stáda ovcí, tak je možné zavítat do některé z mnoha zřícenin. V Belfastu byl zároveň vyrobený nechvalně známý Titanik, na což jsou zde náležitě pyšní, a proto v centru postavili obrovské nové muzeum určené všemu, co je s tímto parníkem spojené. S trochou štěstí po večerech v místních klubech potkáte herce ze seriálu Hra o trůny, který se tady většinu roku natáčí. Nouze jistě nebude ani o možnosti ochutnat irskou whiskey.

Hlavní budova kampusu  Queen’s University Belfast postavená v roce 1849 trochu připomíná Školu čar a kouzel v Bradavicích a místní Graduate school, což je budova vyhrazená jako studovna pro magisterské a doktorské studenty, si nezadá s Červeným kostelem vedle FSS. Studium probíhá seminárním způsobem v menších skupinkách a příjemným bonusem je pak absence zkoušek na magisterském studiu, kde jsou nahrazeny seminárkami.

Na místní přízvuk se dá za týden celkem dobře zvyknout a do té doby naprosto skvěle funguje pokyvování a úsměv. Lidé jsou tu přátelští, a pokud budete vypadat, jakože si nevíte rady, tak se vždycky nějaký kolemjdoucí nabídne s pomocí.

Miroslav Vojtek

Back To Top