skip to Main Content

Předpokládejme, že se Vám líbí život ve studentském městě, jako je Brno. Tak si ho představte navíc celé postavené z bílých kamenných domů z osmnáctého století. Každých sto metrů je náměstí s gotickou bazilikou obklopenou kavárnami a pekárnami. Středem města protéká široká řeka, kolem ní je dlouhá promenáda. K prázdným plážím na břehu Atlantiku s ideálními vlnami na surfování je to hodina. Mimochodem, jsou na nich na růžovo nabarvené bunkry z druhé světové.
Místní si svoje nákupy lokálních potravin z trhu vozí zásadně na kole. Nad to se úplně všude kolem pěstuje to nejlepší červené víno.

Tohle Brno 2.0 je francouzské Bordeaux. Místní Institut politických studií, nebo-li Sciences Po, je navíc prestižní škola, jejíž absolventi jsou v nejvyšších patrech francouzské politiky a státní správy. Nezoufejte, pokud francouzština není vaše silná stránka. Je tu dostatečná nabídka předmětů v angličtině. Náročnost studia je porovnatelná s FSS. Díky nově dokončené rekonstrukci má škola moderní budovu ze dřeva a skla a bohatě vybavenou knihovnu. A to nejlepší na konec – je tu klub enologie s početnými degustacemi.

Kristýna Schneiderová

Back To Top