Bakalářská diplomová práce

Termín zadání: minimálně semestr před plánovanou obhajobou (konkrétní termín viz záložka Studentský terminář).

Téma: Vlastní nebo výběr z vypsaných témat dostupných v ISu (link); vlastní téma musí akceptovat vedoucí práce/školitel; v průběhu psaní může být téma po souhlasu vedoucího upřesněno. Po domluvě na tématu vedoucí zanáší téma do ISu, kde se k němu může student/ka přihlásit.

Vedoucí: Pedagog minimálně s hodností Ph.D. Kromě členů katedry mohou práce vést i externí odborníci, ovšem pouze po souhlasu vedoucího katedry.

Zpracování: Student/ka by měl/a práci s vedoucím průběžně konzultovat.

Rozsah: 63.000 – 81.000 znaků včetně mezer (35-45 normostran). Do rozsahu se započítává vlastní text včetně poznámkového aparátu; nezapočítávají se titulní list, čestná prohlášení, poděkování, obsah, seznam zkratek, seznam literatury a přílohy.

Formální náležitosti: Závaznými součástmi závěrečné práce jsou:

• titulní list s názvem univerzity, fakulty, katedry a oboru, názvem práce, typem práce, jménem autora, jeho UČO, místem a rokem sepsání práce,
  • desky (obálka) práce obsahují název univerzity, název fakulty, typ práce (zda jde o magisterskou, bakalářskou či jinou práci), místo a rok zpracování, jméno autora
  • vyjádření o autorství práce (vzor).
  • obsah práce a v jeho závěru uvedení počtu znaků práce: uvedené číslo vyjadřuje počet znaků výše specifikovaných započítávaných částí,
  • vlastní text,
  • seznam pramenů a literatury a
  • anotace česky a anglicky, klíčová slova česky a anglicky (tyto náležitosti je rovněž nutné vložit do ISu).

Nezávaznou součástí práce je poděkování vedoucímu práce, resp. jiným osobám.

Formátování:

• formát: A4, možný oboustranný tisk
  • písmo: velikost 12 pro základní text, velikost 11 pro poznámky
  • řádkování: 1,5 v hlavním textu, 1 pro poznámky
  • Poznámky: umístěny pod čarou nebo na konci jednotlivých kapitol/celého textu; odkazy na poznámky je třeba průběžně označovat arabskými číslicemi
  • grafy, tabulky a obrázky: nutné průběžně číslovat a uvádět zdroj. Mohou být řazeny přímo do textu nebo jako samostatná příloha za textem práce
  • všechny stránky je třeba průběžně číslovat
  • citace se řídí  obvyklými pravidly a etikou vědecké práce. Způsob citace je upraven dle Chicago Manual of Style (Author-Date). Odhalené prohřešky proti vědecké etice (plagiáty) budou přísně trestány
  • seznam literatury je umístěný za textem práce a je řazen abecedně; prameny bez autora/editora se řadí abecedně podle prvního písmene názvu; názvy cizojazyčných publikací se nepřekládají; názvy děl v jazycích nepoužívající latinku, jsou transliterovány.

Odevzdání: V semestru, kdy je plánovaná obhajoba si student/ka zapisuje Diplomový seminář. Jeho absolvování je první podmínkou pro přijetí práce. Zápočet za Diplomový seminář je udělen za splnění podmínek, které stanoví vedoucí práce (obvykle odevzdání hrubé verze celého textu práce).
Práce se odevzdává do pevně stanoveného termínu ve dvojí podobě:

• elektronicky do Archivu závěrečné práce v ISu a
  • ve dvou výtiscích na sekretariátu katedry.

Bakalářskou práci je možné odevzdat v termovazbě.

Šablona ke stažení

Kdybyste si nebyli jistí, jak šablonu použít, tady je návod.

Magisterská diplomová práce

Termín zadání: minimálně semestr před plánovanou obhajobou (konkrétní termín viz záložka terminář).

Vedoucí: Pedagog minimálně s hodností Ph.D. Kromě členů katedry mohou práce vést i externí odborníci, ovšem pouze po souhlasu vedoucího katedry.

Zpracování: Student/ka by měl/a práci s vedoucím průběžně konzultovat.

Rozsah: 144.000 – 180.000 znaků včetně mezer (80-100 normostran). Do rozsahu se započítává vlastní text včetně poznámkového aparátu; nezapočítávají se titulní list, čestná prohlášení, poděkování, obsah, seznam zkratek, seznam literatury a přílohy.

Formální náležitosti: Závaznými součástmi závěrečné práce jsou:

• vyjádření o autorství práce.
  • vlastní text,
  • seznam pramenů a literatury a

Nezávaznou součástí práce je poděkování vedoucímu práce, resp. jiným osobám.

Formátování:

• formát: A4, možný oboustranný tisk
  • písmo: velikost 12 pro základní text, velikost 11 pro poznámky
  • řádkování: 1,5 v hlavním textu, 1 pro poznámky
  • všechny stránky je třeba průběžně číslovat
  • citace se řídí  obvyklými pravidly a etikou vědecké práce. Způsob citace je upraven dle Chicago Manual of Style (Author-Date). Odhalené prohřešky proti vědecké etice (plagiáty) budou přísně trestány.

Odevzdání: V semestru, kdy je plánovaná obhajoba si student/ka zapisuje Diplomový seminář. Jeho absolvování je první podmínkou pro přijetí práce. Zápočet za Diplomový seminář je udělen za splnění podmínek, které stanoví vedoucí práce (obvykle odevzdání hrubé verze celého textu práce).
Práce se odevzdává do pevně stanoveného termínu ve dvojí podobě:

• elektronicky do Archivu závěrečné práce v ISu a
  • ve dvou výtiscích na sekretariátu katedry.

Magisterskou diplomovou práci je je třeba odevzdat v knižní vazbě.

Šablona ke stažení

Kdybyste si nebyli jistí, jak šablonu použít, tady je návod.