Prohlášení studentů katedry politologie k aktuální situaci na Ukrajině

25. 2. 2022

Bez popisku

Jménem studentů katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity,

se znechucením sledujeme brutální postup ruských a běloruských vojsk ukrajinským územím a s úctou pohlížíme na hrdinný ukrajinský lid, jenž brání svou zem před nepřítelem, který se na tento sprostý akt agrese připravoval dlouhé týdny. Nelze tak nyní mluvit o ničem jiném než o zločinu proti míru a lidskosti.

V moci nás, mladých studentů, není uskutečnit jakoukoliv rozsáhlejší a efektivní pomoc. Činíme však vše, co je v našich silách – podílíme se na charitativních sbírkách a snažíme se sdílet pravdivé a ověřené informace o aktuálním dění na Ukrajině, aby si byl každý občan České republiky vědom toho, že prezident Vladimir Putin se dnešního rána stal válečným zločincem a že byla narušena suverenita Ukrajiny, právního demokratického státu.

Nejen coby budoucí politologové, ale i jako obyčejní občané České republiky, se vzpomínkami na rok 1938 a 1968, budeme nadále sledovat boj o Ukrajinu a stavět se na stranu těch, jejichž kroky povedou k podpoře ukrajinské obrany a konečnému vítězství ukrajinského lidu.

Tímto studenti katedry politologie FSS MUNI vyjadřujeme solidaritu s Ukrajinou v její nejtěžší hodině a přejeme hodně sil všem jejím hrdinům bránícím svůj domov.